ثبت نام

شارپ به زودی تلویزیون های ۸K خود را روانه بازار خواهد کرد

همان طور که احتمالاً می دانید رزولوشن ۴K کم کم در حال تبدیل شدن به استاندارد صنعت بوده و شرکت های مختلف، محصولات متنوعی را با توانایی پشتیبانی از کیفیت مذکور روانه بازار کرده اند؛ شارپ اما با معرفی تلویزیون های «۸K AQUOS» پا را فراتر گذاشته و قصد دارد تا سال ۲۰۱۸ کیفیت ۸K را به خانه ها بیاورد.

نخستین تلویزیون ۸K شارپ ۱۳۰ هزار دلار قیمت داشت

لازم به ذکر است که نخستین تلویزیون ۸K واقعی کمپانی مورد بحث (که از سال ۲۰۱۵ محصولاتی را با رزولوشن های نزدیک به ۸K معرفی کرده بود) با قیمت فوق العاده بالای ۱۳۰ هزار دلار رونمایی شد که بیشتر جنبه تبلیغاتی و اثبات تکنولوژی داشته، و برای مصرف کنندگان عادی در نظر گرفته نشده بود.

اما شاید مهمترین مشکل فناوری ۸K در حال حاضر به جز قیمت، (مانند اوایل عرضه تکنولوژی ۴K) کمبود محتوای مناسب و با کیفیت باشد که عملاً خرید تلویزیون های مورد بحث را غیر قابل توجیه می کند.

چرا که تماشای محتوای ۴K در نمایشگرهای ۸K و ۴K تفاوتی نداشته و صرفاً هزینه بیشتری را به خریدار تحمیل می کند. به همین دلیل شارپ با معرفی رویکرد جدیدی تحت عنوان «اکوسیستم ۸K» قصد دارد فرآیند تولید و پخش محتوای ۸K را تسریع کرده و بهبود دهد.

از طرفی وزارت ارتباطات ژاپن نیز با فشار بر شرکت های حاضر در بازار، بر پیشبرد توسعه فناوری های تولید و استریم ۸K تأکید کرده و در نظر دارد رقابت های المپیک سال ۲۰۲۰ توکیو را با این کیفیت به نمایش بگذارد.

گفتنی است تلویزیون های ۸K AQUOS شارپ اوایل زمستان در چین و ژاپن عرضه شده و در ماه های بعد، به بازارهای تایوان، اروپا و سایر نقاط جهان راه یافته و بر اساس اطلاعات منابع آگاه در صنعت، حدوداً ۹۰۰۰ دلار قیمت خواهد داشت.

منبع :
دیجیاتو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *